top of page

Results - London Globe Monday 6th May 2024



Ruby U25 AmSm- 2 from WTV

1st- Sophie Bel and Byron Rowe

2nd- Hayley Wright and Phil Holding


Ruby U40 AmSm- 2 from WTV

1st- Sophie Bel and Byron Rowe

2nd- Hayley Wright and Phil Holding


Ruby 40 & O AmSm- 2 from WTV

1st- Rowena Dossett and Phil Holding


Ruby 60 & O AmSm- 2 from WTV

1st- Byron Rowe and Elaine Thatcher


Pearl U25 AmSm- 2 from WVF

1st- Stacy Trewin and Phil Holding

2nd- Sophie Bel and Byron Rowe


Pearl U40 AmSm- 2 from WVF

1st- Sophie Bel and Byron Rowe

2nd- Rowena Dossett and Phil Holding


Pearl 40 & O AmSm-2 from WVF

1st- Stacy Trewin and Phil Holding


Pearl 60 & O AmSm- 2 drom WVF

1st- Byron Rowe and Elaine Thatcher


Sapphire U25- 3 from WTVFQ

1st- marcus mitchell and Natalia de fazio

2nd- Kyra Fatuliaj and Alexander Shindila


Sapphire U40- 3 from WTVFQ

1st- Yvette Rudge and Nico Caporusso

2nd- Katrina Pope and Michael Foskett


Sapphire 40 & O - 3 from WTVFQ

1st- Kirsten De Lathauwer and Tomasz Wezykowski

2nd- Jackie Tan and Stephen Arnold

3rd- Yvette Rudge and Nico Caporusso

4th- Teresa Hardy and Michael Foskett

5th- marcus mitchell and Natascha slastan

6th- Claire Connelly and Alfie Sadowski

7th- Linda Ellard and Jack Beale

8th- Gordon Banner and Anastasia Sheptitskaya


Sapphire 60  & O - 3 from WTVFQ

1st- marcus mitchell and Melanie Boswell

2nd- Peter Wakefield and Nika Foskett

3rd- Wendy Callard and Nicola Caporusso

4th- Terri James and Tomasz Wezykowski


Opal U40- 3 From WTVFQ

1st- Jasmine Quinney and Accursio Romeo

2nd-  Rebecca Kelsey and Joanne Banham


Opal 40 & O- 3 from WTVFQ

1st- Alison Smith and Stephen Arnold

2nd- Mia Rhodes and Lawrence James

3rd- Mario Polo and Cheyenne Russell

4th- Anna Bernard and Alfie Sadowski

5th- Darren Patmore and Charlotte Plant

6th- Anne Davies and Joanne Banham


Sapphire U25 - 3 from CSRPJ

1st- Kyra Fatuliaj and Ben Milan-Vega

2nd-  Lucy Erridge and Michael Foskett


Sapphire U40- 3 from CSRPJ

1st- Rebecca Day and Michael Foskett

2nd- Jamilia Parry and Maxim Svyatobatko

3rd- Rebecca Kelsey and Joanne Banham

4th- Natasha Cooper and Zsolt Faskerti

5th- Christian Bailly and Leah rolfe


Sapphire 40 & O- 3 from CSRPJ

1st- Freyan Panthaki and Maksym Svyatobatko

2nd- Claire Connelly and Alfie Sadowski

3rd- Kirsten De Lathauwer and Leah Rolfe

4th- Rowena Dossett and Deyvid Tsvetkov


Sapphire 60 & O- 3 from CSRPJ

1st- Teresa Hardy and Michael Foskett

2nd- Ian Curson and Leah Rolfe


Opal 40 & O- 3 from CSRPJ

1st- Nicky Whitely and Lawrence James

2nd- Amy Yau and Maxim Svyatobatko


Pal- FStep- U14- Dances WQ

1st- Laura Kumaraku

2nd- Isla Keeber

3rd- Claudia Stopa

4th- Lilia-Rose Leggett

5th- Joanna Pilarek


PAL- FStep- U16- Dances WQ

1st- Laura Kumaraku

2nd- Claudia Stopa

3rd- Isla Keeber

4th- Joanna Pilarek

5th-  Lilia-Rose Leggett


PAL- Med- U14- Dances TQ

1st- Laura Kumaraku

2nd- Kya Fitzpatrick

3rd- Claudia Stopa

4th- Joanna Pilarek

5th- Isla Keeber

6th- Lilia-Rose Leggett


PAL- Med- U16- Dances TQ

1st- Sofia Szucsova

2nd-  Julia Szeloch

3rd- Joanna Pilarek

4th- Maja Kwolek

5th- Isla Keeber

6th- Lylia

7th- Lilia-Rose Leggett


PAL- Med- U25- Dances TQ

1st- Annie Kass

2nd- Freya Lloyd

3rd- Eva Postlethwaite

4th- Evie Kendall


Med- U35- Dances TQ

1st- Annie Kass

2nd- Alanna Bottomley

3rd- Evie Kendall


Med- Over 35- Dances TQ

1st- Rowena Dossett


PAL- Open- U14- Dances WT

1st- Eleanor Waller


PAL- Open- U16- Dances WT

1st- CHLOE GARNER-SMITH

2nd-  Sofia Szucsova

3rd- Eleanor Waller

4th- Julia Szeloch

5th- Lylia

6th- Bracken Bishop-Clinton

7th- Maja Kwolek


Open- U18- Dances WT

1st- JASMINE WOOLLISON

2nd- Kyra Fatuliaj

3rd- Freya Lloyd

4th- Annie Kass

5th- Lylia

6th- Charlie Brown


PAL- Open- U25- Dances WT

1st- JASMINE WOOLLISON

2nd- Kyra Fatuliaj

3rd- Annie Kass

4th- Evie Kendall


Open - U35- Dances WT

1st- Annie Kass

2nd- Alanna Bottomley

3rd- Evie Kendall


Open- Over 35- Dances WT

1st- Rowena Dossett




PAL- FStep- U14- Dance CJ

1st- Claudia Stopa

2nd- Laura Kumaraku

3rd- Joanna Pilarek

4th- Isla Keeber

5th- Lilia-Rose Leggett


PAL- FStep- U16- Dances CJ

1st- Claudia Stopa

2nd-  Laura Kumaraku

3rd- Isla Keeber

4th- Joanna Pilarek

5th- Lilia-Rose Leggett


PAL- Med- U14- Dances CS

1st- Kya Fitzpatrick

2nd- Laura Kumaraku

3rd- Claudia Stopa

4th- Isla Keeber

5th- Joanna Pilarek

6th- Lilia-Rose Leggett


PAL- Med- U16- Dances CS

1st- Sofia Szucsova

2nd- Julia Szeloch

3rd- Lylia

4th- Maja Kwolek

5th- Joanna Pilarek

6th- Isla Keeber

7th- Lilia-Rose Leggett


PAL- Med- U25- Dances CS

1st- Sakurako Tanaka

2nd- Charlie Brown

3rd- Annie Kass

4th- Freya Lloyd

5th- Evie Kendall


Med- U35- Dances CS

1st- Sakurako Tanaka

2nd- Annie Kass

3rd- Evie Kendall


Med- Over 35- Dances CS

1st- Rowena Dossett


PAL- Open- U14- Dances RJ

1st- Eleanor Waller


PAL- Open- U16- Dances RJ

1st- CHLOE GARNER-SMITH

2nd- Julia Szeloch

3rd- Eleanor Waller

4th- Sofia Szucsova

5th- Lylia

6th- Maja Kwolek

7th- Bracken Bishop-Clinton



Open- U18- Dances RJ

1st- JASMINE WOOLLISON

2nd- Kyra Fatuliaj

3rd- Julia Szeloch

4th- Charlie Brown

5th- Annie Kass

6th- Eva Postlethwaite


PAL- Open- U25- Dances RJ

1st- Sakurako Tanaka

2nd- JASMINE WOOLLISON

3rd- Annie Kass

4th- Evie Kendall


Open- U35- Dances RJ

1st- Sakurako Tanaka

2nd- Annie Kass

3rd- Evie Kendall


Open- Over 35- Dances RJ

1st- Rowena Dossett


UK Solo AmSm Open O35 WT

1st- Rowena Dossett


TSL- Ruby U14- 2 from WTQ

1st- Sienna De-Fazio and Alexander Ward


TSL- Ruby U16- 2 from WTQ

1st- Molly Hopkins and Alexander Ward


TSL- Ruby U25- 2 from WTQ

1st- marcus mitchell and Natalia de fazio

2nd- Jessica Price and Alexander Shindila

3rd- Molly Hopkins and Alexander Ward

4th- Nico Caporusso and Wiktoria Orlowska


TSL- Ruby U40- 2 from WTQ

1st- Bronte Willegers and Nicola Caporusso

2nd- Leanne Crane-Brown and Marcus Mitchell

3rd- Jordan Summers and Andrey Sirbu

4th- Stacy Trewin and Phil Holding

5th- Chantelle kilpatrick and Kyle fisher

6th- Shellie Diable and Justas Zagurskas

7th- Svetlana Drozdova and Nikita Lobchenko


TSL- Ruby 40 & O- 2 from WTQ

1st- Jackie Tan and Stephen Arnold

2nd- Yvette Rudge and Nico Caporusso

3rd- marcus mitchell and Adele cox

4th- Katrina Pope and Michael Foskett

5th- Jane Williams and Andrey Sirbu

6th- Linda Ellard and Jack Beale







TSL- Ruby 60 & O- 2 from WTQ

1st- marcus mitchell and Melanie Boswell

2nd- Terri James and Tomasz Wezykowski

3rd- Wendy Callard and Nicola Caporusso

4th- Christine Miller and Andrei Sirbu

5th- Sandra Hayes and Alexander Shindila

6th- Karen Bailey and Phil Holding


TSL- Turk U14- 2 from WTQ

1st- FAYE BASHAM and SCOTT WILSON

2nd- Claudia Stopa and Alexander Shindila

3rd- Kya Fitzpatrick and Alexander Ward

4th- Lilia-Rose Leggett and Joanne Banham


TSL- Turk U16- 2 from WTQ

1st- Sofia Szucsova and Aironas Bacevicius

2nd- Daniella Krumina and Alexander Shindila

3rd- Kya Fitzpatrick and Alexander Ward

4th- Emmie Holland and Ben Milan-Vega

5th- Alice Fleming and Joanne Banham


TSL- Turk U25- 2 from WTQ

1st- Charlie Brown and Alexander Shindila

2nd- ELIZABETH ROSEBLADE and SCOTT WILSON

3rd- Eva Postlethwaite and Aironas Bacevicius

4th- Olivia Hart and Lawrence James

5th- Evie Kendall and Joanne Banham


TSL- Turk U40- 2 from WTQ

1st- Amber Charalambous and Stephen Arnold

2nd- Olivia Hart and Lawrence James

3rd- Alanna Bottomley and Edmund Ault

4th- Freya Lloyd and Aironas Bacevicius

5th- Jasmine Quinney and Accursio Romeo

6th- Latifa Assade and Alfie Sadowski

7th- Polly Bird


TSL- Turk 40 & O- 2 from WTQ

1st- Charlotte Woolley and Stephen Arnold

2nd- Nicky Whitely and Andrey Sirbu

3rd- Jane Manning and Lawrence James

4th- jenny Yeung and Marcus mitchell

5th- Mario Polo and Cheyenne Russell

6th- Amanda Drennan and Charlotte Plant


TSL- Turk 60 & O 2 from WTQ

1st- Tracy James and Tomasz Wezykowski

2nd- Stephen Arnold and Anne cheng

3rd- Sue Woodget and Andrey Sirbu

4th- Cindy Knight and Alfie Sadowski


TSL- Pearl U14 - 2 from WTF

1st- Sienna De-Fazio and Alexander Ward


TSL- Pearl U16- 2 from WTF

1st- Molly Hopkins and Alexander Ward

2nd- Bracken Bishop-Clinton and Kyle Fisher




TSL- Pearl U25- 2 from WTF

1st- marcus mitchell and Natalia de fazio

2nd- Imogen Taelman and Alexander Ward

3rd- Jessica Curtis-Todd and Alexander Shindila

4th- Nico Caporusso and Wiktoria Orlowska

5th- Roxy Hicks and Kyle Fisher


TSL-Pearl U40- 2 from WTF

1st- Bronte Willegers and Nicola Caporusso

2nd- Imogen Taelman and Alexander Ward

3rd- Jordan Summers and Andrey Sirbu

4th- Chantelle kilpatrick and Kyle fisher

5th- Svetlana Drozdova and Nikita Lobchenko

6th- Shellie Diable and Justas Zagurskas


TSL- Pearl 40 & O- 2 from WTF

1st- Katie Page and Stephen Arnold

2nd- Yvette Rudge and Nico Caporusso

3rd- Jane Williams and Andrey Sirbu

4th- Katrina Pope and Michael Foskett

5th- Sharon Byrne and Alexander Ward

6th- Linda Ellard and Jack Beale


TSL- Pearl 60 & O- 2 from WTF

1st- Debby Jay and Alexander Shindila

2nd- Teresa Hardy and Michael Foskett

3rd- Wendy Callard and Nicola Caporusso

4th- Karen Bailey and Phil Holding

5th- Christine Miller and Andrei Sirbu

6th- Pam Harding and Alfie Sadowski


TSL- Coral U14- 2 from WTF

1st- FAYE BASHAM and SCOTT WILSON

2nd-  Kya Fitzpatrick and Alexander Ward

3rd-  Laura Kumaraku and Alexander Shindila

4th- Isla Keeber and Jo Banham


TSL- Coral U16- 2 from WTF

1st- Julia Szeloch and Alexander Shindila

2nd- Sofia Szucsova and Aironas Bacevicius

3rd- NOORA STOCKLEY and SCOTT WILSON

4th- Jacklyne Cociu and Ben Milan-Vega

5th- Bracken Bishop-Clinton and Kyle Fisher

6th- Kamil Kuroczko and Maja Kwolek


TSL- Coral U25 - 2 from WTF

1st- Holly-Marie Davenport and Alexander Shindila

2nd- Abigail Spence and Lawrence James

3rd- SOPHIA CHORLTON and SCOTT WILSON

4th- Freya Lloyd and Aironas Bacevicius

5th- Holly Lowe and Phil Holding


TSL- Coral U40- 2 from WTF

1st- Amber Charalambous and Stephen Arnold

2nd- Abigail Spence and Lawrence James

3rd- Alanna Bottomley and Edmund Ault

4th- Jasmine Quinney and Accursio Romeo

5th- Eva Postlethwaite and Aironas Bacevicius

6th- Holly Lowe and Phil Holding

7th- Rebecca Kelsey and Joanne Banham


TSL- Coral 40 & O- 2 from WTF

1st- Alison Smith and Stephen Arnold

2nd- Jane Manning and Lawrence James

3rd- Nicky Whitely and Andrey Sirbu

4th- jenny Yeung and Marcus mitchell

5th- Tracy James and Tomasz Wezykowski

6th- Mario Polo and Cheyenne Russell

7th- David Everest Ring and Chloe Blackshaw


TSL- Coral 60 & O- 2 from WTF

1st- Tracy James and Tomasz Wezykowski

2nd- Stephen Arnold and Anne cheng

3rd- Sue Woodget and Andrey Sirbu

4th- Cindy Knight and Alfie Sadowski


TSL- Ruby U16- 2 from CRJ

1st- Daniella Krumina and Ben Milan-Vega

      Jacklyne Cociu and Alexander Shindila


TSL- Ruby U25- 2  from CRJ

1st- Jessica Price and Ben Milan-Vega

2nd- Lucy Erridge and Michael Foskett

3rd- Nicole Fletcher and PureDance Studio - Charlotte Plant


TSL- Ruby U40- 2 from CRJ

1st- Rebecca Reid and Artur Dabrowski

2nd- Rebecca Day and Michael Foskett

3rd- Chantelle kilpatrick and Kyle fisher

4th- Jamilia Parry and Maxim Svyatobatko

5th- Christian Bailly and Leah rolfe

6th- Hayley Wright and Deyvid Tsvetkov

7th- Natasha Cooper and Zsolt Faskerti


TSL- Ruby 40 & O- 2 from CRJ

1st- Claire Connelly and Alfie Sadowski

2nd- Sonia Damant and Ben Milan-Vega

3rd- Freyan Panthaki and Maksym Svyatobatko

4th- Stacy Trewin and Deyvid Tsvetkov

5th- Kirsten De Lathauwer and Leah Rolfe

6th- Esin Hunter and Alexander Shindila

7th- Mia Rhodes and Lawrence James


TSL- Ruby 60 & O- 2 from CRJ

1st- Janet Martin and Ben Milan-Vega

2nd- Ian Curson and Leah Rolfe

3rd- Christine Miller and Lawrence James


TSL- Turk U14- 2 from CRJ

1st- Claudia Stopa and Ben Milan-Vega

2nd- FAYE BASHAM and CHARLIE TOWNSEND

3rd- Lilia-Rose Leggett and Joanne Banham


TSL- Turk U16 2 from CRJ

1st- NOORA STOCKLEY and CHARLIE TOWNSEND

2nd- Sofia Szucsova and Aironas Bacevicius

3rd- Emmie Holland and Ben Milan-Vega



TSL Turk U25- 2 from CRJ

1st- ELIZABETH ROSEBLADE and CHARLIE TOWNSEND

2nd- Charlie Brown and Ben Milan-Vega

3rd- Eva Postlethwaite and Aironas Bacevicius

4th- Evie Kendall and Joanne Banham


TSL- Turk U40- 2 from CRJ

1st- Jasmine Quinney and Accursio Romeo

2nd- Jordan Summers and Lawrence James

3rd- Freya Lloyd and Aironas Bacevicius

4th- Alanna Bottomley and Edmund Ault

5th- Kerri Colquhoun and Deyvid Tsvetkov


TSL- Turk U40 & O- 2 from CRJ

1st- Jane Manning and Lawrence James

2nd- Maria Zannetos and Artur Dabrowski

3rd- Anna Bernard and Alfie Sadowski

4th- David Everest Ring and Chloe Blackshaw

5th- Luke Miller and Nicola Kingman

6th- Amy Yau and Maxim Svyatobatko


TSL- Turk 60 & O- 2 from CRJ

1st- Susan Rudd and Artur Dabrowski

2nd- Julie Drury and Leah rolfe

3rd- Karen Bailey and David Tsvetkov

4th- Sandra Hayes and Ben Milan-Vega

5th- Cindy Knight and Alfie Sadowski


TSL- Pearl U16- 2 from CRS

1st- Jacklyne Cociu and Ben Milan-Vega

2nd-  Bracken Bishop-Clinton and Kyle Fisher


TSL- Pearl U25- 2 from CRS

1st- Jessica Curtis-Todd and Ben Milan-Vega

2nd- Lucy Erridge and Michael Foskett

3rd- Roxy Hicks and Kyle Fisher

4th- Kamil Kuroczko and Wiktoria Orlowska

5th- Nicole Fletcher and PureDance Studio - Charlotte Plant


TSL- Pearl U40- 2 from CRS

1st- IRYNA DOROFIEIEVA and CHARLIE TOWNSEND

2nd-  Rebecca Day and Michael Foskett

3rd- Chantelle kilpatrick and Kyle fisher

4th- Jamilia Parry and Maxim Svyatobatko

5th- Christian Bailly and Leah rolfe

6th- Natasha Cooper and Zsolt Faskerti

7th- Rebecca Kelsey and Joanne Banham


TSL- Pearl 40 & O- 2 from CRS

1st- Claire Connelly and Alfie Sadowski

2nd-  Sonia Damant and Ben Milan-Vega

3rd- Freyan Panthaki and Maksym Svyatobatko

4th- Stacy Trewin and Deyvid Tsvetkov

5th- Karolina Skiba and Artur Dabrowski

6th- Leah Rolfe and Denise Turner-Shestakovskyy





TSL- Pearl 60 & O- 2 from CRS

1st- Teresa Hardy and Michael Foskett

2nd- Debby Jay and Alexander Shindila

3rd-  Christine Miller and Lawrence James

4th- Patricia Heath and Artur Dabrowski

5th- Ian Curson and Leah Rolfe


TSL- Coral U14- 2 from CRS

1st- Laura Kumaraku and Ben Milan-Vega

2nd- FAYE BASHAM and CHARLIE TOWNSEND

3rd- Isla Keeber and Jo Banham


TSL- Coral U16- 2 from CRS

1st- Julia Szeloch and Ben Milan-Vega

2nd- Sofia Szucsova and Aironas Bacevicius

3rd- NOORA STOCKLEY and CHARLIE TOWNSEND

4th- Kamil Kuroczko and Maja Kwolek

5th- Alice Fleming and Joanne Banham


TSL- Coral U25- 2 from CRS

1st- Holly-Marie Davenport and Alexander Shindila

2nd- SOPHIA CHORLTON and CHARLIE TOWNSEND

3rd-Freya Lloyd and Aironas Bacevicius


TSL- Coral U40- 2 from CRS

1st- Rebecca Reid and Artur Dabrowski

2nd- Jasmine Quinney and Accursio Romeo

3rd- Jordan Summers and Lawrence James

4th- Eva Postlethwaite and Aironas Bacevicius

5th- Alanna Bottomley and Edmund Ault

6th- Kerri Colquhoun and Deyvid Tsvetkov


TSL- Coral 40 & O - 2 from CRS

1st- Susan Rudd and Artur Dabrowski

2nd- Jane Manning and Lawrence James

3rd- Anna Bernard and Alfie Sadowski

4th- Mario Polo and Cheyenne Russell

5th- Luke Miller and Nicola Kingman

6th- Amy Yau and Maxim Svyatobatko


TSL- Coral 60 & O - from CRS

1st- Julie Drury and Leah rolfe

2nd- Patricia Heath and Artur Dabrowski

3rd- Cindy Knight and Alfie Sadowski

4th- Karen Bailey and David Tsvetkov


Open to 35 WaltzFoxtrot

1st- Bronte Willegers and Nicola Caporusso

2nd- Imogen Taelman and Alexander Ward

3rd- Jordan Summers and Andrey Sirbu

4th- Kyra Fatuliaj and Alexander Shindila

5th- Katrina Pope and Michael Foskett

6th-  Svetlana Drozdova and Nikita Lobchenko

7th- Eva Postlethwaite and Aironas Bacevicius

8th- Peter Wakefield and Nika Foskett





Open to 35 TangoQuickstep

1st- Kyra Fatuliaj and Alexander Shindila

2nd- Molly Hopkins and Alexander Ward

3rd- Bronte Willegers and Nicola Caporusso

4th- Amber Charalambous and Stephen Arnold

5th- Svetlana Drozdova and Nikita Lobchenko

6th- Roxy Hicks and Kyle Fisher

7th- Freya Lloyd and Aironas Bacevicius


Open 35 WaltzFoxtrot

1st- Katie Page and Stephen Arnold

2nd- Leanne Crane-Brown and Marcus Mitchell

3rd- Kirsten De Lathauwer and Tomasz Wezykowski

4th- Shellie Diable and Justas Zagurskas

5th- Yvette Rudge and Nico Caporusso

6th- Teresa Hardy and Michael Foskett


Open 35 TangoQuickstep

1st- Katie Page and Stephen Arnold

2nd- marcus mitchell and Adele cox

3rd- Jane Williams and Andrey Sirbu

4th- Yvette Rudge and Nico Caporusso

5th- Katrina Pope and Michael Foskett

6th- Linda Ellard and Jack Beale


Open 70 Waltz Foxtrot

1st- Janet Martin and Alexander Shindila

2nd- Linda Brown and Ben Milan-Vega

3rd- Keith Gregory and Yasmin Arnold Priestnall

4th-  Sue Woodget and Andrey Sirbu

5th- Stephen Arnold and Ruth Whitehouse

6th- Maureen Smith and Doris Schierer


Open 70 Tango Quickstep

1st- Janet Martin and Alexander Shindila

2nd- Linda Brown and Ben Milan-Vega

3rd- Stephen Arnold and Ruth Whitehouse

4th- Keith Gregory and Yasmin Arnold Priestnall

5th- Maureen Smith and Doris Schierer


Open to 35 ChaSamba

1st- Kyra Fatuliaj and Ben Milan-Vega

2nd- IRYNA DOROFIEIEVA and CHARLIE TOWNSEND

3rd-  Roxy Hicks and Kyle Fisher

4th- Lucy Erridge and Michael Foskett

5th- Jamilia Parry and Maxim Svyatobatko

6th- Rebecca Kelsey and Joanne Banham

7th- Nicole Fletcher and PureDance Studio - Charlotte Plant


Open to 35 RumbaJive

1st- Rebecca Reid and Artur Dabrowski

2nd- Kyra Fatuliaj and Ben Milan-Vega

3rd- Lucy Erridge and Michael Foskett

4th- Jamilia Parry and Maxim Svyatobatko

5th- Hayley Wright and Deyvid Tsvetkov

6th- Nicole Fletcher and PureDance Studio - Charlotte Plant




Open 35 ChaSamba

1st- Rebecca Day and Michael Foskett

2nd- Freyan Panthaki and Maksym Svyatobatko

3rd- Yana Leggett and Deyvid Tsvetkov

4th- Leah Rolfe and Denise Turner-Shestakovskyy

5th- Mario Polo and Cheyenne Russell

6th- Mia Rhodes and Lawrence James


Open 35 RumbaJive

1st- Rebecca Day and Michael Foskett

2nd- Freyan Panthaki and Maksym Svyatobatko

3rd- Leah Rolfe and Denise Turner-Shestakovskyy

4th- Nicky Whitely and Lawrence James

5th- Rowena Dossett and Deyvid Tsvetkov


Open 70- ChaSamba

1st- Linda Brown and Ben Milan-Vega

2nd- Verity Whitworth and Artur Dabrowski

3rd- Maureen Smith and Doris Schierer


Open 70 - Rumba Jive

1st- Verity Whitworth and Artur Dabrowski

2nd- Linda Brown and Ben Milan-Vega


Open to 35 Viennese Waltz

1st- Imogen Taelman and Alexander Ward

2nd- Sofia Szucsova and Aironas Bacevicius

3rd- Jasmine Quinney and Accursio Romeo

4th-  Svetlana Drozdova and Nikita Lobchenko

5th- Hayley Wright and Deyvid Tsvetkov

6th- Rebecca Kelsey and Joanne Banham


Open 35 Viennese Waltz

1st- marcus mitchell and Melanie Boswell

2nd- Katrina Pope and Michael Foskett

3rd- Jackie Tan and Stephen Arnold

4th- Yvette Rudge and Nico Caporusso

5th- Sharon Byrne and Alexander Ward

6th- Linda Ellard and Jack Beale


Open to 35 Paso Doble

1st- Lucy Erridge and Michael Foskett

2nd- Jamilia Parry and Maxim Svyatobatko

3rd- Rebecca Kelsey and Joanne Banham


Open 35 Paso Doble

1st- Claire Connelly and Alfie Sadowski

2nd- Rebecca Day and Michael Foskett

3rd- Freyan Panthaki and Maksym Svyatobatko

4th- Theresa Chambers-Blaney and Luke Miller

5th- Natasha Cooper and Zsolt Faskerti


For more results please visit easycompsoftware.co.uk


0 comments

תגובות


Breaking News:

bottom of page