top of page

2024 Bristol Friendly - Results

Updated: Mar 21




10th March 2024


Beginner W Q

1st- David Martins Xinze Li Bristol

2nd- Finn Steinbach-Hunt Eliza Phillips Bristol

3rd- Johannes Kasselman Hanyun Xu Bristol

4th- Matas Mikalajunas Sarah Stefanov Cardiff

5th- Nathaniel Ross Holly Haines Oxford

6th- Owen Hughes Jerono Turgo Cardiff


Rock and Roll

1st- Alex Walker Julia Wojcik Bath

2nd- Tejus Sahajpal Francesca Banham Warwick

3rd- Emma Reid Luset Kuntas Reading

4th- Richard Sawyer Lottie Devereaux Bristol

5th- Bethan Wall Flora Retallack Bath

6th- Tristan Nowell Emily Tutton Warwick


Beginners C J

1st- Finn Steinbach-Hunt Eliza Phillips Bristol

2nd- Nathaniel Ross Holly Haines Oxford

3rd- Emily Watts Mac Westlake Exeter

4th- David Martins Xinze Li Bristol

5th- Juliet Fleming Susie Ross Bristol

6th- Johannes Kasselman Hanyun Xu Bristol


Novice C J

1st- Vishal Joshi Sophie Tyrrell Bristol

2nd- Dylan Thorley Ellie Griffiths Southampton

3rd- Chi Wing Li Milli Daniel Cardiff

4th- Tejus Sahajpal Emily Tutton Warwick

5th- Dan Tye Katie Snelson Bristol

6th- Estella Supple Grace Tipping Exeter


Inter C P J

1st- Vladimir Dementyev Lottie Devereaux Bristol

2nd- Jack Watson Corinna Joerg Surrey

3rd- Alasdair Peachy Lydia Powell Bristol

4th- Anirudha Bansal Zoe Bannister Cardiff

5th- Ellie Conlon Evie Tonks Exeter

6th- Lara Judd Rosie Judd Leicester


Adv C P J

1st- Peter Bath Rosanna Shurvinton Bristol

2nd- Grant Connor Anna Duncan Oxford

3rd- Syano Musyimi Swannie Ki London

4th- Samuel Underwood Tallulah Butler-Broad Southampton

5th- Emmanuel Hlouverakis Julia Urbanowicz Birmingham

6th- Kiryl Zlobicki Maria Karagkouni Bristol


SS C J

1st- Erfan Najimi Samuel Underwood Southampton

2nd- Ellie Conlon Evie Tonks Exeter

3rd- Natalie Yeung Elle Ng Bristol

4th- Corinna Joerg Paige Mullen Surrey

5th- Louis Snaith Alex Illing Bristol

6th- Lara Judd Rosie Judd Leicester

7th- Tristan Nowell Tejus Sahajpal Warwick




Beg Nov Paso

1st- Zaki Rashid Brooke Abraham Birmingham

2nd- Josephine Smith Mylène Harrison Surrey

3rd-  -

4th- Giles Winterbourne Heather Mulhall Exeter

5th- Matas Mikalajunas Christina Cooper Cardiff

6th- Tejus Sahajpal Emily Tutton Warwick



Open Rumba

1st- Peter Bath Rosanna Shurvinton Bristol

2nd- Grant Connor Anna Duncan Oxford

3rd- Syano Musyimi Swannie Ki London

4th- Samuel Underwood Tallulah Butler-Broad Southampton

5th- Emmanuel Hlouverakis Julia Urbanowicz Birmingham

6th- Kiryl Zlobicki Maria Karagkouni Bristol

7th- Vladimir Dementyev Lottie Devereaux Bristol


Open Samba

1st- Peter Bath Rosanna Shurvinton Bristol

2nd- Grant Connor Anna Duncan Oxford

3rd- Syano Musyimi Swannie Ki London

4th- Emmanuel Hlouverakis Julia Urbanowicz Birmingham

5th- Samuel Underwood Tallulah Butler-Broad Southampton

6th- Ellie Conlon Evie Tonks Exeter

7th- Marcus Nguyen Ngoc Lea Teßmer Birmingham


Novice W Q

1st- Jack Cooper Nina Lane Bath

2nd- Julia Wojcik Megan Edwards Bath

3rd- Alperen Kenan Lara Calvo Bristol

4th- Josephine Smith Mylène Harrison Surrey

5th- Thomas Ryan Karis Shutlar Warwick

6th- Dylan Thorley Ellie Griffiths Southampton

7th- Renzo Galvan Lucy Hinks Bristol


Inter W V Q

1st- Vladimir Dementyev Lottie Devereaux Bristol

2nd- Jack Watson Corinna Joerg Surrey

3rd- Louis Snaith Ellie Byerley Bristol

4th- Lara Judd Rosie Judd Leicester

5th- Olga Nechyporuk Kexin Huang Bristol

6th- Gordon Zeng Jasmine Yang Bristol


Adv W V Q

1st- Thomas Winter Anna Duncan Oxford

2nd- Peter Bath Rosanna Shurvinton Bristol

3rd- Josh Chalcraft Phoebe Cooper Oxford

4th- Marcus Nguyen Ngoc Lea Teßmer Birmingham

5th- Jasper Richardson Katharina Eisenhardt Oxford

6th- Kiryl Zlobicki Vanda Sigel Bristol


SS W Q

1st- Louis Snaith Alex Illing Bristol

2nd- Lara Judd Rosie Judd Leicester

3rd- Olga Nechyporuk Jasmine Yang Bristol

4th- Michael Stevens Richard Sawyer Bristol

5th- Ellie Conlon Evie Tonks Exeter

6th- Rhiannon Flett Imogen Voysey-Shearer Oxford


Beg Nov Viennese

1st- Julia Wojcik Megan Edwards Bath

2nd- Jack Cooper Nina Lane Bath

3rd- Joseph Seymour Laura Bevan Southampton

4th- Dylan Thorley Ellie Griffiths Southampton

5th- Josephine Smith Mylène Harrison Surrey

6th- Alperen Kenan Lara Calvo Bristol



Open Foxtrot

1st- Thomas Winter Anna Duncan Oxford

2nd- Peter Bath Rosanna Shurvinton Bristol

3rd- Josh Chalcraft Phoebe Cooper Oxford

4th- Jasper Richardson Katharina Eisenhardt Oxford

5th- Louis Snaith Ellie Byerley Bristol


Open Tango

1st- Thomas Winter Anna Duncan Oxford

2nd- Josh Chalcraft Phoebe Cooper Oxford

3rd- Jasper Richardson Katharina Eisenhardt Oxford

4th -Thomas Davis Eleanor Collins Southampton

5th- Leo Bennett Julia Wojcik Bath


Mayfair final

1st- Anirudha Bansal Zoe Bannister Cardiff

2nd- Lara Judd Rosie Judd Leicester

3rd- Thomas Davis Eleanor Collins Southampton

4th- Siobhan Edwards Lorna Byles Leicester

5th- Erfan Najimi Liv Wise Southampton

6th- Olga Nechyporuk Jasmine Yang Bristol

7th- Jack Watson Corinna Joerg Surrey

8th- Josephine Smith Mylène Harrison Surrey

9th- Eleanor Collins Tallulah Butler-Broad Southampton



Bristol Friendly Team Match


Team Match- C

1st- 103 Bristol 1

2nd- 121 Exeter 1

3rd- 128 Bristol 2

4th- 198 Oxford 1

5th- 106 Cardiff 1

6th- 118 Bath 1

7th-125 Warwick 1



Team Match

1st- 103 Bristol 1

2nd- 198 Oxford 1

3rd- 118 Bath 1

4th- 128 Bristol 2

5th- 121 Exeter 1

6th- 125 Warwick 1



Team Match J

1st- 198 Oxford 1

2nd- 103 Bristol 1

3rd- 106 Cardiff 1

4th- 125 Warwick 1

5th- 108 Bristol 3

6th- 118 Bath 1


Team Match Q

1st- 103 Bristol 1

2nd- 198 Oxford 1

3rd- 118 Bath 1

4th- 128 Bristol 2

5th- 121 Exeter 1

6th- 115 Exeter 2


Team Match W

1st- 103 Bristol 1

2nd - 198 Oxford 1

3rd- 128 Bristol 2

4th- 125 Warwick 1

5th-  118 Bath 1

6th- 112  Birmingham 1



For more results please visit easycompsoftware.co.uk



For more results please visit easycompsoftware.co.uk


0 comments

コメント


Breaking News:

bottom of page